fbpx

LEGO HOUSE, czyli o miejscu gdzie wyobraźnia miłośników klocków LEGO nie zna granic [galeria zdjęć na końcu]

LEGO House to stosunkowo świeża atrakcja w Billund. To wielki dom o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych (!) wypełniony ponad 25 milionami klocków lego! Zagorzałych fanów klocków LEGO przyprawi o palpitacje serca, a wszystkich innych wprawi w zachwyt! Klocki można składać do woli w kilku strefach tematycznych, do tego dochodzi mnóstwo zabaw interaktywnych! A jeśli dodam, że obiad w wielkim klocku LEGO podaje robot to wierzcie mi, że nawet na dzieciach robi to wrażenie?

Wizyta w Lego HOUSE była częścią naszego pobytu w Legolandzie, o czym możecie przeczytać TUTAJ

Za darmo wstęp jest do lobby z figurami zbudowanymi z Lego, tarasu widokowego, czy restauracji. Ale prawdziwy świat, w którym można się zapomnieć, otwiera swoje podwoje po wykupieniu biletu. Kilka różnych stref, każda inna, wszystkie w cenie jednego biletu. Trzeba przeznaczyć dobrych kilka godzin. Te bilety można kupić osobno lub w opcji łączonej z Legolandem. 

Już na samym wejściu wita nas wielkie drzewo kreatywności z klocków LEGO. Jego zbudowanie pojedynczemu człowiekowi zajęłoby 14 lat! Zbudowane jest z 6.316.611 klocków LEGO i budowane było przez 3 zespoły 8 osobowe, pracujące na trzy zmiany non stop przez trzy lata! W zasadzie prezentuje też to, czym firma LEGO jest dzisiaj – potężną firmą, podczas gdy wszystko zaczęło się od jednego ziarna…

Zanim przejdziecie do poszczególnych stref, przejdziecie przez galerie z gigantycznymi klockami LEGO. W oczy od razu rzucają się trzy potężne dinozaury, zbudowane z klocków LEGO. A za nimi jest już wejście do poszczególnych stref.

 

Strefa czerwona

Tutaj jest świat budowniczych z  LEGO Brick i LEGO DUPLO. Ale najpierw wita Was wielka kaskada wody (?) zbudowana z klocków LEGO. Tutaj znajdziecie też Lego laboratoria, gdzie można pobudować i poskładać np. Samochodziki, których prędkość można przetestować na torze lub też to, na co się ma ochotę.

Strefa żółta

Bardzo dużo atrakcji, w tym interaktywnych, jak choćby zbudowanie z klocków LEGO rybek, które po przeskanowaniu wypływają na wielkim ekranie! To strefa zabawy z emocjami, jak choćby podczas budowy pięknych kwiatów z klocków LEGO

Strefa niebieska

Ta strefa jest dla tych, którzy uwielbiają architekturę, logiczne myślenie, a także poznawanie tego co nas otacza.  Można tutaj pokierować robotem, zaprojektować miasto, pobawić się pociągami.

Strefa zielona

W zielonej strefie możecie popatrzeć na imponujące budowle z klocków LEGO, w których wielką rolę ogrywają naprawdę szczegóły! Tutaj można też nakręcić swój własny minifilm w laboratrium?

Muzeum

W podziemiach LEGO HOUSE, zgromadzono historyczne kolekcje LEGO oraz opowiedziano o całej historii, jak to z tymi klockami było. Jest tutaj też kino, gdzie można obejrzeć filmy, w których projektanci klocków zdradzają jak wygląda ich praca.

Restauracja

W restauracji MINI CHEF, dostaje się swoją paczuszkę klocków LEGO i menu, w którym każda pozycja jedzeniowa ma przypisany inny klocek LEGO? składa się więc figurkę z 3 lub 4 klocków LEGO kompletując w ten sposób swój obiad. Dzieciaki dodatkowo dodają żółty klocek i czeka wtedy na nie niespodzianka w postaci LEGO do zabrania za sobą, podobnie jak i te klocki, z których zamówiliśmy obiad? Następnie wkłada się swoją konstrukcję do maszynki, w której jest ona zeskanowana i komputer podaje zamówienie do kuchni. Na koniec na wielkiej taśmie w pudełku w kształcie klocka LEGO zjeżdża obiad, który podaje robot.

Całość możecie obejrzeć na filmiku tutaj:

Koszt obiadu z napojami dla 4 osób wyniósł nas 300 zł.

Z LEGO HOUSE nie wychodzi się z pustymi rękami. Po pierwsze można dostać swoją własną indywidualną kartę, na której odzwierciedlona jest niepowtarzalna figura z 6 klocków LEGO, do tego wszystkiego zaś przysługuje paczuszka z 6 klockami LEGO, z których nie wiem czy wiecie ale można ułożyć ponad 80 000 niepowtarzalnych konfiguracji!

Bilety do LEGO House kosztują 299 DKK dla dorosłych i dzieci, zaś najmłodsze do lat 2 nie płacą. Kupując online zaoszczędzicie 30 DKK na każdym bilecie, zaś mając kartę Happy Pass dostaniecie paczuszkę klocków LEGO gratis.

Strona Lego HOUSE: https://www.legohouse.com/en-gb

a jeśli chcecie poczytać o naszej wizycie w Legolandzie i zapoznać się z informacjami praktycznymi, to wpis jest TUTAJ

Przy okazji Legolandu, odwiedziliśmy też Lalandię, o czym możesz przeczytać TUTAJ

 

Spodobał Ci się wpis? Zajrzyj do mojego sklepu internetowego www.mintlove.store Znajdziesz tam kolekcję damskich ubrań z bambusa, które są niezastąpione w każdej podróży i wyprawie, gdyż chłoną o 60% więcej wilgoci niż bawełna, do tego mają właściwości termoregulacyjne (grzeją zimą a chłodzą latem) oraz antygrzybiczne i nie uczulają. Kolekcję ubrań znajdziesz tu: klik! A jeśli masz ochotę na biodegradowalne zapachowe świece sojowe, to znajdziesz je tu: klik!