fbpx

Znajoma ostatnio wspomniała, że brakuje jej jakichś propozycji na jednodniowe wypady za Wrocław. To właśnie spieszę z pomocą!

Ścieżka w Obłokach w Dolni Morawie w Czechach [galeria zdjęć na końcu]

Od razu powiem, że tego dnia obłoki były dużo wyżej od ścieżki, ale nie przeszkodziło  nam to by spędzić fantastyczny dzień razem ze znajomymi. Ścieżka w Obłokach to wielka platforma wybudowana na zboczu góry Slamnik, z której można podziwiać czeską część masywu Śnieżnika. Aby dostać się do platformy, można skorzystać z wyciągu lub wejść pieszo. Przy wyciągu znajdowała się tabliczka wskazująca na dwie trasy dojścia pieszo, jedna miała zająć 50 minut, druga 75 minut, ale patrząc na górę myślę, że to czas potrzebny do jej pokonania w wersji bez dzieci. Z małymi dziećmi droga pod górę zajmie więcej czasu.

Przejażdżka wyciągiem za to zawsze jest atrakcją samą w sobie dla dzieci. Zaraz przy wyciągu znajduje się też początek wejścia na platformę widokową, która jest wysoka na 55 metrów. Ścieżka po platformie ma długość 710 m i czeka na niej kilka atrakcji dla dzieci. Jest to rękaw z siatki przez który można wejść miedzy piętrami (od lat 3), siatka rozpostarta na najwyższym poziomie platformy, po której chodzi się mając 55 metrów bieżących przepaści pod sobą (dla każdego) oraz zjeżdżalnia (dodatkowo płatna), która ma 101 metrów w dół oczywiście (dla dzieci od 120 cm wzrostu)? Można wybrać prędkość ślizgu – szybko, średnio szybko lub nieco wolniej. Tomek zjechał na szybkiej prędkości i przeżył, choć mówi, że raz obrócił się wokół własnej osi. Filmik ze zjazdu Tomka tutaj.

Widoki z wieży piękne! Na wieżę jest jednak zakaz wstępu dla psów, można za to zabrać psiaka na wyciąg i potem zostawić w specjalnie przygotowanym kojcu dla psa przy wejściu na Ścieżkę lub…zostać z psiakiem przy Ścieżce.

To był nasz drugi raz na Ścieżce w Obłokach. Pierwszy raz byliśmy zaraz po otwarciu kilka lat temu. Nie było wtedy jeszcze placu zabaw, który jest teraz obok dolnej stacji wyciągu, a o którym poinformowała nas Czytelniczka bloga, za co bardzo dziękujemy! Niestety podczas naszej wizyty plac był jeszcze zamknięty, trwały na nim dość poważne prace remontowe, ale plac wyglądał naprawdę imponująco z wysokim mamutem na 13 m, w którym ukryto 24 metrową zjeżdżalnię! Plac jest pełen korytek, którymi ma spływać woda więc myślę, że jak go w sezonie otworzą, to wszyscy –  rodzice i dzieci – będą mieć wspaniałe dopełnienie całodniowej wycieczki na Ścieżkę w Obłokach!

Zdradzę też, że w trakcie naszej wizyty trwały prace budowlane – trwa właśnie budowa toru bobslejowego, którym będzie można zjechać ze Ścieżki w Obłokach na plac zabaw. Już nie mogę się doczekać naszej kolejnej wizyty!

 Praktyczne informacje:

Czas dojazdu z Wrocławia: 2 godziny

Kierunek: przejście graniczne w Boboszycach, od Boboszyc to już 13 km, świetnie oznaczonej drogi

Gdzie zjeść: zaraz obok Ścieżki w Obłokach jest restauracja Skalka z tarasem widokowym – można tutaj coś przekąsić lub na dole w Hotelu Wellness Vista znajduje się restauracja

Strona internetowa, na której znajdziecie praktyczne informacje po polsku, tj.  cennik, godziny otwarcia, gdzie zaparkować samochód oraz wszystkie dostępne atrakcje: https://www.dolnimorava.cz/pl/o-sciezce-w-oblokach

 

Maria Pertek: Z wykształcenia i doświadczenia zawodowego prawniczka; podróżuje od osiemnastego roku życia, a od kilku lat z dziećmi. Miłośniczka wypraw w nieznane, Laponii i kontaktu z naturą. Od niedawna blogerka.