fbpx

To moja bardzo subiektywna lista, kolejność nie ma znaczenia?

London Eye

Położone nad Tamizą, przy Moście Westminsterskim, jest wielką konstrukcją z zamieszczonymi na niej wagonikami. Pełen obrót wagonika trwa 30 minut. Z najwyższego miejsca jest piękny widok na bardzo sporą część Londynu.

Jeśli możesz sobie pozwolić, można kupić fast track ticket – wtedy nie trzeba stać w kolejce. A kolejka potrafi być całkiem spora. U nas (po zakupie biletu online) w listopadzie, czekania było 30-40 minut. Bilet na London Eye można też kupić łączony z innym atrakcjami –  z rejsem łódką po Tamizie, wejściem do Muzeum Madame Tussauds, Londyńskiego akwarium i jeszcze paru innych. Szczegóły biletów i godziny otwarcia London Eye,  na stronie.

https://www.londoneye.com/

Tate Modern

To jedna z najlepszych galerii Londynu. Położona na lewym wybrzeżu Tamizy, niedaleko Mostu Southwark, który jest architektoniczną perełką przeznaczoną tylko dla ruchu pieszych, łącząc lewe i prawe wybrzeże z galerią z jednej i Katedrą Św. Pawła z drugiej strony.

Zachęcam do obejrzenia tego co w galerii, ale w sprawie widoku wystarczy po prostu przejść do windy, z tym, że winda na taras znajduje się w budynku im. Blavatnika (Blavatnik Building) więc wchodząc do galerii od strony Tamizy, trzeba najpierw łącznikiem (np. na czwartym piętrze) przejść do drugiego budynku i stamtąd wjechać na górę. Z tarasu widokowego rozciąga się widok na każdą stronę Londynu, aż po stadion Wembley, jeśli ktoś ma dobry wzrok? Natomiast absolutnie niezastąpiony jest widok na Katedrę Św. Pawła (St. Paul’s Cathedral)

Nie trzeba kupować biletu. To darmowa atrakcja

https://www.tate.org.uk/visit/tate-modern/viewing-level

London Bridge

Tutaj na widok Londynu dzieciaki szaleją! A wszystko za sprawą szklanej podłogi. Na górny pokład tego otwieranego mostu, wjeżdża się windą. Dość spory pasek podłogi jest przeszkolony więc atrakcje są dwie: przejście szklaną posadzką z samochodami i ruchem pieszych pod nogami i widok na miasto. Może z dużo niższej wysokości, ale nadal spektakularny. Dodatkowo Tower Bridge się unosi, a godziny otwarcia Tower Bridge publikowane są na stronie. Poza mostem do zwiedzania pozostają też pomieszczenia, w których znajdują się silniki, które przez lata unosiły most.

Przy zakupie biletu online, jest taniej

https://www.towerbridge.org.uk/

To wzgórze znajduje się w północnej części Regent’s Parku i jest w takim miejscu, że można wejście na wzgórze  doskonale połączyć ze zwiedzaniem Camden Town. I albo udać się do Camden Town albo po zwiedzaniu Camden Town pójść na spacer na Primrose Hill i stamtąd udać się spacerem do Maida Vale. Ja zrobiłam taki spacer podczas innego pobytu w Londynie i niedługo o nim napiszę na blogu.

Widoki są cudne, a samo wzgórze „zagrało” też w paru filmach?

 

Taras hotelu ME MELIA

To świetny hotel położony 5 minut piechotą  od Covent Garden, o przyjemnym dla oka nowoczesnym designie. Kompletnie nieprzystosowany do dzieci, ale nam to jakoś nigdy nie przeszkadzało? W ciepłym okresie ma niezaprzeczalną zaletę – cudny taras. Śniadanie z prosecco i widokiem na miasto? Proszę bardzo!

Pięć i pół – Sky Garden

To stosunkowo nowa destynacja z perspektywą pięknego widoku na Londyn. Przestrzeń publiczna skrywająca podniebne ogrody – tyle piszą na stronie, w moim odczuciu te ogrody, to po prostu zieleń pod dachem. Przynajmniej ja nie miałam poczucia bycia w ogrodzie. Ten widok jest z wieżowca przy Fenchurch Street 20. Plusem jest darmowa wizyta, minusem konieczność jej rezerwacji. Bardzo trudno o miejsce. Tak zwane sloty wejść (godziny na jakie można zarezerwować wejście) są podawane w praktyce tydzień naprzód (choć na stronie jest informacja że 3 tygodnie) i ledwie się pojawią, już nie ma miejsc! Można tez próbować zarezerwować stolik w restauracji lub barze jeśli ktoś ma ochotę na widok wraz z czymś do jedzenia.

Ta atrakcja jest dość popularna, natomiast ja miałam do niej pecha i dlatego jest pół widoku? W dniu, w którym miałam zamówiony bilet, zepsuła się jedna winda i stałam w kolejce ponad półtorej godziny. Jak już wjechałam na szczyt, to się okazało, że ze względów pogodowych taras zewnętrzny jest zamknięty. Widok na Londyn miałam jedynie przez szyby. I choć dostrzegłam potencjał tego miejsca przy otwartym tarasie, to niestety przez szklaną elewację, aż tak mnie nie zachwycił.

https://skygarden.london/

 

Spodobał Ci się wpis? Zajrzyj do mojego sklepu internetowego www.mintlove.store Znajdziesz tam kolekcję damskich ubrań z bambusa, które są niezastąpione w każdej podróży i wyprawie, gdyż chłoną o 60% więcej wilgoci niż bawełna, do tego mają właściwości termoregulacyjne (grzeją zimą a chłodzą latem) oraz antygrzybiczne i nie uczulają. Kolekcję ubrań znajdziesz tu: klik! A jeśli masz ochotę na biodegradowalne zapachowe świece sojowe, to znajdziesz je tu: klik!