fbpx

Legoland w Billund odwiedzaliśmy już trzykrotnie i nigdy nie mamy dość! Dla nas to najlepszy park rozrywki wziąwszy pod uwagę aktualny wiek naszych dzieci, w całej Europie. Dużo atrakcji dla całej rodziny – choćby nasze ulubione strzelanie z armatek wodnych na statku do ludzi zgromadzonych na brzegu lub kolejnym statku pirackim; wspaniałe canoe wpadające do wody i opryskujące wszystkich na lewo i prawo, beczki, które wspinają się na platformie w górę, by następnie kręcąc się w kółko spadać do wody (choć ta atrakcja  akurat  od 120 cm wzrostu), jazda wozem strażackim i gaszenie pożaru na czas i wiele wiele innych. Atrakcje i dla najmłodszych dzieci (poniżej 120 cm) i tych, które już ten wzrost osiągnęły.

Przy wejściu do Legolandu znajdują się mapki z zaznaczonymi wszystkim atrakcjami. Szczyt sezonu przypada oczywiście na okres wakacyjny i wtedy tworzą się kolejki do atrakcji. Najczęściej pojawia się też tabliczka z przewidywanym czasem oczekiwania na wejście. Przy każdej atrakcji zaznaczono, jaki wzrost musi mieć dziecko, by z niej skorzystać.

Moja garść informacji praktycznych.

Dojazd

Do Billund lecieliśmy samolotem z Berlina (ale są tez loty z Polski) lub jechaliśmy samochodem z Wrocławia. W tej drugiej opcji dojazd z przystankami zajmował od 8 do 10 godzin przy jeździe w ciągu dnia. Niestety autostrady w Niemczech korkują się stale, najczęściej  miedzy Berlinem a Hamburgiem, ale nigdy nie narzekaliśmy. W wersji na przedłużony weekend wybieraliśmy samolot, w wersji połączonej z wakacjami w Szwecji lub Danii, samochód.

Nocleg

Najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem jeśli się wybieracie w okresie wakacji i weekendów.  Spaliśmy w Legoland Holliday village, zarówno w domkach, jak i na polu namiotowym. Zarówno w jednej, jak i drugiej wersji można korzystać z placów zabaw na terenie ośrodka, które były dla dzieci fajną atrakcją.

Ale ostatnio już dwukrotnie spaliśmy w domkach w Lalandii. Domki są przyjazne dla dzieci, wyposażone w stylu IKEA i bardzo przyjemne. Teraz to nasza ulubiona opcja. Łatwo się je rezerwuje w różnych wariantach (mniejsze, większe, z pościelą lub bez) i w cenie domku jest dostęp do aquaparku Lalandia. Przyznam się, że to mój ulubiony aquapark, w jakim do tej pory byłam. Nie przeraża rozmiarem i ma dużo atrakcji dla mniejszych dzieci. Zarówno my rodzice, jak i dzieci zawsze mieliśmy problem z wyjściem? Starszym dzieciom i dorosłym polecam zjazd w wielkiem lejku. Absolutnie fantastyczne uczucie, a wejściówki do Lalandii są w cenie domku!

Najdroższą opcją jest Hotel Legoland Resort będący częścią parku rozrywki. Okna z hotelu (przynajmniej w jednej części) wychodzą na Legoland, zaś pokoje urządzone są tematycznie. Przypuszczam, że dla dzieci to duża atrakcja.

Najtańsze opcje można znaleźć natomiast na booking.com lub Airbnb, z tym, że najczęściej oddalone są od Legolandu więc najpewniej trzeba będzie doliczyć cenę za całodniowy parking (50kr).

Bilety do Legolandu najlepiej kupić online z wyprzedzeniem. Nie tylko są wtedy tańsze, ale unika się również bardzo długich kolejek do kas. Można je również nabyć w wersji dwudniowej (gdy jeden dzień to za mało) i też się trochę zaoszczędzi.

Moje rady na pobyt  w Legolandzie:

  • Bądź pod bramą punktualnie o godzinie otwarcia, i do tego z wykupionym już biletem.
  • W okresach, kiedy Legoland jest oblegany, my zaczynamy korzystanie z poszczególnych atrakcji, od tych najdalej położonych. Kolejki ustawiają się przy atrakcjach najbliżej wejścia, a te dalsze o poranku są mniej oblegane. Później przemieszczamy się na przód, gdzie w międzyczasie zdąży się zawsze przerzedzić, bo ludzie przechodzą do dalszych atrakcji.
  • Weź swoje przekąski do Legolandu dla dzieci i picie. Stanie w kolejkach co chwilę do punktów gastronomicznych, nie tylko pochłania masę pieniędzy, ale też czasu, którego wierzcie mi, w Legolandzie wciąż jest za mało.

Bilety do Legolandu kupuję tu:

https://www.legoland.dk/en/tickets/prices-and-tickets/

A co innego w Billund?

LEGO House – to najnowsza atrakcja w Billund. Wielki dom, wybudowany w kształcie – nie mogło być inaczej – klocków LEGO, wypełniony ponad 25-milionami tych klocków. Za darmo wstęp jest do lobby z figurami zbudowanymi z Lego, tarasu widokowego, czy restauracji. Ale prawdziwy świat, w którym można się zapomnieć, otwiera swoje podwoje po wykupieniu biletu. Kilka różnych stref, każda inna, wszystkie w cenie jednego biletu. Trzeba przeznaczyć dobrych kilka godzin. Te bilety można kupić osobno lub w opcji łączonej z Legolandem.

Givskud Zoo – niedaleko Billund jest zoo, które można zwiedzać pieszo, ale również jest wyznaczone miejsce na zoo safari – można poruszać się własnym samochodem lub specjalnym busem. A ponadto park dinozaurów.

 

 

 

Spodobał Ci się wpis? Jeżeli masz ochotę wyjechać na wyprawę przez duże “W” i przeżyć przygodę życia zajrzyj na stronę https://mintadventures.com/wyprawy/  Znajdziesz tam wszystkie aktualne, organizowane przeze mnie wyprawy. Głównie na Kaukaz, do krajów południa Afryki i do Laponii. A opinie o tych wyprawach, są publikowane na stronie na Facebook @MINTAdventures